VRF | مولتی وی, اینورتر, کولر گازی

وی آر اف VRF

وی آر اف VRF

وی آر اف VRF مدلی از کولر گازی تجاری می باشد که امکانات منحصر بفرد آن موجب محبوبیت و استفاده بسیار در ساختمان های بزرگ شده است.

به کمک این دستگاه که برند هایی همچون LG، GPLUS و مدیا Midea از پرچمداران آسیایی آن می باشند، می توان ادارات پارتیشن بندی شده و با فرم سالن، پاساژ های بزرگ و سایر اماکن بزرگ را تحت پوشش گرمایشی و سرمایشی بسیار با کیفیتی قرار داد.

وی آر اف چه امکاناتی دارد؟

از ویژگی های اصلی این دستگاه می توان به قابلیت سری شدن (ماژول شدن) آن اشاره کرد. به کمک این ویژگی می توان چند دستگاه مولتی وی را بصورت یکپارچه به هم وصل کرد و توان بسیار بیشتری (با واحد btu) ایجاد کرد.

از دیگر مشخصه های سیستم های VRF نسل جدید که در مولتی وی ال جی نیز رعایت شده است، می توان به امکان دریافت هوای گرم و سرد (بصورت همزمان و از دو پنل متصل به یک دستگاه) اشاره کرد، البته برای استفاده از این ویژگی سیستم وی آر اف حتما بایستی استاندارد لوله کشی این آپشن رعایت شده باشد.

از دیگر ویژگی ها و مزیت های این دستگاه های تجاری سیستم اینورتر می باشد که در کمپرسور های آن ها اجرا شده است که منجر به کاهش مصرف انرژی و جلوگیری از خرابی قطعات این قسمت از دستگاه می شود.

سایر امکانات فنی

تکنولوژی بازیابی روغن در کمپرسور، عیب یابی خودکار دستگاه، پنل ها و ریموت های جداگانه که متصل به یک VRF می باشند، تنظیم بازه دمایی بصورت هوشمند، صدای بسیار پایین و مصرف بهینه برق از دیگر مشخصه های جالب این مدل از کولر های گازی می باشد.

تاریخچه سیستم های وی آر اف VRF

برای اولین بار در حدود 37 الی 40 سال پیش در مجمع الجزایر ژاپن از این سیستم ها استفاده شد. البته سیستم های امروزی و نسخه های جدید این دستگاه کولر گازی امکانات بسیار بهتری دارند و پیشرفت تکنولوژی تغییر محسوسی در این مدل از کولر های گازی که با نام وی آر اف شناخته می شوند گذاشته است.

در حال حاضر جدید ترین ورژن این دستگاه تهویه مطبوع مدل مولتی وی 5 شرکت LG می باشد که یک تجهیز کره ای همه چیز تمام است و به بازار ایران نیز راه پیدا کرده است.

داکت اسپیلت و وی آر اف

می توان از این تکنولوژی سرمایشی با روش کانال کشی یا همان کولر داکت اسپیلت استفاده کرد. از این طریق به کمک دریچه های کانالی هوای محیط متعادل می شود و چه در فصل گرما و چه سرما می توان تنظیم دمای مناسبی را ایجاد کرد.

البته مزیت اصلی روش Ducted Split در این است که می توان یک کویل آبگرم در مسیر پنل داخلی قرار داد و گرمایش زمستانی را به کمک آب گرم موتور خانه تامین کرد و در زمستان ها به پنل خارجی دستگاه که همان وی آر اف می باشد استراحت داد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد این سیستم می توانید به صفحه سامانه VRF وبسایت ویکی پدیا مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس ریکپچای گوگل الزامی است که منوط به خط مشی رازداری و شرایط استفاده گوگل است.

من با این قوانین موافقم.