لوازم کولر گازی قطعات

انواع کمپرسور کوپلند Copeland (پیستونی و اسکرال)

انواع کمپرسور کوپلند Copeland (پیستونی و اسکرال)

انواع کمپرسور کوپلند Copeland (پیستونی و اسکرال) از تجهیزات الکتریکی-مکانیکی سیستم ها و تجهیزات سرما ساز می باشد که نقش فشرده سازی گاز های مبرد (فریون) را انجام می دهد. موتور ها را می توان قلب و مرکز اصلی دستگاه های سرماساز از قبیل کولر های گازی، سردخانه ها و یخچال ها دانست، چراکه گاز فشرده شده توسط این بخش است که به سمت کندانسور دستگاه هدایت می شود.

جهت مشاهده انواع کمپرسور یدکی کولر گازی می توانید به صفحه دسته بندی این محصول مراجعه نمایید. همچنین در ادامه توضیحات کاملی در مورد انواع لوازم کولر گازی ارائه خواهیم کرد.

لوازم و قطعات کولر

 لوازم و قطعات کولر از دیگر خدمات تخصصی ما می باشد که شامل انواع برد یدکی کولر گازی، کمپرسور یدکی کولر و اسپیلت ها، انواع ریموت یدکی داکت اسپیلت، برد یدکی دستگاه مولتی وی و VRF و سایر قطعات کولر های گازی و بسیاری دیگر از این قطعات می باشد.

همچنین دامنه بسیار گسترده لوازم کولر گازی که شاید تنها در ایران به عددی در حدود 3000 قطعه برسد، باعث شده است که تامین چنین طیف گسترده ای از قطعات اصلی، کار راحتی نباشد.

خوشبختانه تهویه فرزانه توانسته است در این مسیر پیشگام باشد و بر اساس سفارش مشتریان و تعمیر کاران، کالای یدکی مناسب برای شما را در سریع ترین زمان ممکن تهیه و تامین کند.

برد کولر گازی

برد کولر گازی یکی از مهمترین قسمت های یدکی این وسیله تهویه مطبوع می باشد. معمولا عواملی همچون ولتاژ غیر استاندارد می تواند مسبب خرابی برد ها شود.

در اسپیلت ها هم پنل بیرونی و هم پنل داخلی به برد الکترونیکی مجهز شده اند. در واقع به کمک این بخش از قطعات کولر گازی است که می توان کار هایی همچون تنظیم دما، سرمایش یا گرمایش، دور و شدت پرتاب باد، خاموش و یا روشن را از دستگاه درخواست کرد.

برد پنل بیرونی با قطعه الکترونیکی یونیت داخلی در ارتباط می باشد همچنین دقت داشته باشید که بسته به ظرفیت و نوع دستگاه، این قطعات الکترونیکی نیز متفاوت می باشند و بعنوان مثال نمیتوان برد کولر مولتی وی یا VRF را به داکت اسپیلت وصل کرد و یا این قطعه از یک کولر 30000 btu را به دستگاهی با ظرفیت بالاتر نسبت داد.

همچنین عملکرد کولر های اینورتر یا دور متغیر نیز در ارتباط مستقیم با این قطعه از دستگاه می باشد.

کمپرسور یدکی کولر

کمپرسور یدکی اسپیلت از دیگر لوازم کولر گازی می باشد که ضرورت وجود آن مشهود است. این قطعه شروع کننده فرایند تبرید تراکمی می باشد که وظیفه متراکم کردن گاز فریون را دارد که گاز پس از تراکم و تقطیر به کندانسور فرستاده شود.

کمپرسور ها انواع بسیار مختلفی دارند و بنابه ظرفیت و نوع سیستم دستگاه (اینورتر یا معمولی) متفاوت می باشند که همین امر موجب شده است که بسیاری از دستگاه ها به کندانسور مطابق با مشخصات خود نیاز داشته باشند و مدل جایگزین را قبول نکنند.

ریموت یدکی اسپیلت

ریموت یا کنترل یدکی اسپیلت یکی از مهم ترین و قابل دسترس ترین لوازم این دستگاه ها می باشد که خوشبختانه عیب یابی و تعویض آن کار سختی نیست و یک متخصص می تواند با صرف زمانی اندک آن را تعویض کند.

معمولا این قطعه قابل تعمیر نیست ولی کولر های دارای گارانتی شرکتی تامین قطعات آن را نیز بعهده گرفته اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس ریکپچای گوگل الزامی است که منوط به خط مشی رازداری و شرایط استفاده گوگل است.

من با این قوانین موافقم.