VRF | مولتی وی, اینورتر, کولر گازی

مولتی وی ال جی | LG Multi V 5

مولتی وی ال جی | LG Multi V 5

مولتی وی ال جی LG Multi V 5 یکی از سیستم های تهویه مطبوع مرکزی نوین کمپانی کره ای ال جی می باشد. این دستگاه VRF توسط شرکت گلدیران گارنتی شده است.

در ادامه تعدادی از امکانات بسیار کاربردی و جدید این سیستم وی آر اف را بررسی خواهیم کرد. همچنین در نظر داشته باشید که مدل کوچک تر (مینی مولتی وی) و کوچک تر این دستگاه نیز که می تواند مصارف مسکونی و نیمه اداری داشته باشد نیز تولید شده است.

امکانات مولتی وی ال جی

  • این دستگاه در زیر شاخه سیستم های تهویه مطبوع جای می گیرد؛ هم قابلیت ایجاد یک سرمایش بسیار مناسب را داراست و هم می تواند در فصول سرد سال گرمای مورد نیاز برای محوطه داخلی را ایجاد نماید.
  • همچنین در صورت کانال کشی با روش داکت اسپیلت، می توان بوسیله کویل آب گرم متصل به پکیج یا موتورخانه ها، گرمای ارزان تر و مطلوب تری را از طریق فن کست ها و یا پنل های داخلی دستگاه ایجاد کرد.
  • این سیستم تهویه مرکزی می تواند بصورت مجزا و در یک زمان، یکسری از اتاق ها را گرم و یکسری از اتاق ها را سرد کند. البته برای استفاده از این قابلیت مولتی وی 5 ال جی بایستی حتما لوله کشی استاندارد و اصطلاحا (3 لوله) را ایجاد کرد.
  • این دستگاه VRF می تواند بصورت ماژول شده (سری شده) با چند دستگاه دیگر در ارتباط باشد. مفهوم ماژول کردن می تواند در مواردی که نیاز است که یک محوطه بزرگ (مانند سوله های بدون دیوار) سیستم تنظیم دما داشته باشد؛ معنا پیدا کند. البته این کار رایج نیست اما از امکانات مولتی وی ال جی می باشد.

نحوه کار دستگاه مولتی وی ال جی

مولتی وی ال جی تهویه بسیار با کیفیت به کمپرسور اینورتر مجهز می باشد و از طریق سیکل یا چرخه تبرید تراکمی می تواند گرمای محوطه داخلی را به بیرون کشیده و در نتیجه دما را پایین بیاورد.

کمپرسور Inverter در Multi V 5

به کمک متراکم کننده ها یا همان Compressor های اینورتر (دور متغیر) می توان به شکل قابل توجهی مصرف انرژی الکتریکی برای کار دستگاه را کاهش داد. در واقع این کمپرسور ها پس از تنظیم دمای محیط خاموش نخواهند شد و تنها دور موتور بسیار پایین تری می گیرند.

در نتیجه وقتی دستگاه مجددا دستور خنک کردن و ادامه فعالیت بگیرد انرژی بسیار کمتری برای شروع نیاز خواهد داشت. در واقع در مقایسه با روشن ماندن متراکم کننده دستگاه در دور موتور پایین، هر بار روشن شدن دستگاه از حالت صفر، آمپر بسیار بالاتری نیاز دارد.

سیکل تبرید در سیستم VRF ال جی

به کمک سیکل تبرید تراکمی در VRF ها، مبرد که همان گاز فریون می باشد، توسط Compressor متراکم می شود، گاز فشرده شده دمای بالای دارد در نتیجه به Condenser منتقل شده و کاهش دما پیدا می کند و به مایع (تقطیر) تبدیل می شود.

حال مایع خنک به پنل داخلی مولتی وی ال جی رفته (کست های سقفی و یا هر پنل Indoor دیگری) و گرمای محیط را به بیرون می کشد.

فروش مولتی وی ال جی

تهویه فرزانه علاوه بر ارائه مناسب ترین و بهترین قیمت روز بازار، مسئولیت نصب صحیح و اصولی دستگاه ها و کلیه خدمات پس از نصب دستگاه های VRF را بر عهده می گیرد.

در واقع با توجه به اینکه ما نماینده خدمات شرکت گلدیران (شرکت صادر کننده گارانتی دستگاه) هستیم و همچنین تجربه بیش از 17 سال ما در زمینه تجهیزات تهویه مطبوع، می توانیم بهترین و ایمن ترین انتخاب برای سازندگان محترم تهرانی و شهرستانی باشیم.

قسمتی از اطلاعات نوشته شده از این صفحه استخراج گردیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس ریکپچای گوگل الزامی است که منوط به خط مشی رازداری و شرایط استفاده گوگل است.

من با این قوانین موافقم.