چیلر, کولر گازی

چیلر تراکمی ال جی، جی پلاس، مدیا

چیلر تراکمی ال جی، جی پلاس، مدیا

چیلر تراکمی ال جی، جی پلاس، مدیا مدلی بسیار کارا و مناسب ادارات، سازمان ها و بیمارستان های نسبتا بزرگ می باشد. به کمک چیلر تراکمی می توان بدون نیاز به دستگاه های کولر گازی جداگانه فضا های مختلف را خنک کرد.

این دستگاه این امکان را ایجاد کرده است که بصورت مرکزی بتوان تمامی واحد ها و اتاق های مجزا را از نظر سرمایش تامین کرد.

روش کار چیلر تراکمی

چیلر ها به کمک چرخه تبرید تراکمی آب را خنک می کنند و حال آب خنک شده از طریق لوله هایی به فن کوئل های نصب شده در محیط داخلی می رود و گرمای آن محیط را به خود جذب می کند.

چرخه تبرید تراکمی یا همان Vapor Compression Refrigeration کمک می کند تا گاز فریون پس از دو فرایند فشرده سازی و سپس خنک شدن و به مایع تبدیل شدن، که مرحله اول توسط کمپرسور دستگاه انجام می شود و مرحله دوم توسط کندانسور؛ منجر به تبادل دما با آب درون لوله های فن کوئل می شود.

همچنین با جابجایی این آب در بین پنل های داخلی و برگشت مجدد آن در مجاورت لوله های حاوی فریون مایع (که بسیار سرد نیز می باشد.) در فضایی که چیلر تراکمی نصب شده است، به مرور گرمای داخل محیط کم شده و دما کاهش پیدا می کند.

مزایای چیلر تراکمی

این دستگاه ها کیفیت ساخت و قدرت بسیار بالایی دارند و با توجه به مرکزی بودن آن ها، می توان کیفیت سرمایشی مطلوبی از آن ها انتظار داشت.

عیب یابی و تعمیرات نسبتا ساده تری دارند و البته در شروع فصل گرما بایستی حتما توسط متخصص؛ بررسی و راه اندازی شوند.

با توجه به اینکه مسیر لوله کشی بین چیلر تراکمی و پنل های سرما ساز داخلی با سیالی غیر از گاز و مایع فریون پر شده است (محتوی آب می باشد)، هر گونه نشتی احتمالی در این مسیر بسیار راحت تر از کولر های داکت اسپیلت و VRF و … قابل شناسایی می باشد.

برند های خوب بازار

برند هایی همچون LG، Midea و G Plus از برند های بسیار معتبر و گارانتی دار موجود در ایران می باشند. این محصولات را شرکت بسیار معتبر گلدیران که تهویه فرزانه نیز نمایندگی خدمات آن می باشد، ضمانت کرده است و این مسئله علاوه بر تعهد تامین قطعات، کیفیت بالای آن را نیز تایید می کند.

خوشحالیم که تجربه 17 ساله و صلاحیت کارشناسی ما می تواند در مواردی همچون مشاوره تعیین ظرفیت و راهنمایی برای انتخاب بهترین مدل چیلر تراکمی به شما سازندگان عزیز کمک کند. همچنین در نظر داشته باشید که بهترین و مناسب ترین قیمت را می توانید از طریق ما پیدا کنید.

تفاوت چیلر با سیستم های خنک کننده دیگر

در سیستم های کولر گازی و اسپیلیت ها، همانطور که از اسم آن ها پیداست، لوله کشی مبرد بین پنل داخلی (در کولر گازی اواپراتور و کمپرسور-کندانسور) بصورت مستقیم انجام شده است و در واقع همان سیال فریون است که بین واحد خنک شونده و دستگاه بیرونی منتقل می شود.

اما در چیلر تراکمی فریون خنک شده در همان محل (موقعیتی که چیلر در آن نصب شده است.)، مقداری آب را خنک می کند و سپس آن آب خنک شده به پنل های داخلی (در چیلر معمولا فن کویل می باشد.) منتقل می شوند و گرمای محیط را بر روی خود سوار کرده و دوباره برای سرد شدن به چیلر بر می گردند.

برای فهم بهتر این اتفاق می توانید صفحه چیلر وبسایت ویکی پدیا را مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس ریکپچای گوگل الزامی است که منوط به خط مشی رازداری و شرایط استفاده گوگل است.

من با این قوانین موافقم.